Виховна година у 5-В класі на тему «Наукові відкриття – сучасного життя»

Грань між науковою фантастикою і наукою нівелюється все більше і більше з кожним днем. 200 років тому люди були б у шоці від технічних досягнень 21 століття. Літаки, автомобілі та смартфони – цим сьогодні не здивуєш нікого, але не можна заперечувати, що без цих винаходів подальший розвиток суспільства був би неможливим.

26 січня 2018 року в рамках тижня фізики та хімії в 5-В класі була проведена виховна година на тему «Наукові відкриття – сучасного життя». Учні підготували огляд 15 революційних наукових відкриттів, які ще вчора вважалися фантастикою.

А з чого все почалося?

На чому обчислений сам комп’ютер?

Який науковий прилад можна назвати «прабабусею» комп’ютера?

Це логарифмічна лінійка. Набір для креслення, коли не було принтерів – готовальня. Прилад, за допомогою якого зроблені видатні відкриття в медицині та біології – мікроскоп.

Учням було запропоновано розробити вдома та презентувати в класі малюнок на тему: «Мій власний науковий проект». Діти показали своє бачення майбутнього, свої свіжі та цікаві винаходи, ідеї.

Наука, окрім світової слави та відчуття того, що ти рухаєш прогрес, дає вченому та винахіднику ще й гроші. За свою гарну роботу учні отримали винагороду – шоколадні монети.

Сподіваємося, що маленькі Ейнштейни зацікавляться наукою!

Фотоальбом заходу

У світі фізики та хімії

В науці сила і в науці слава!

Світ без науки не такий яскравий!

То лиш здається, що без неї краще жити,

Бо лиш вона все здатна пояснити!

А всі науки про природу – суть буття,

За ними наше з вами майбуття.

Бо в кожному живому організмі діють закони –

Її граніт основи. І хімія, і фізика…

Не просто дисципліни на уроках,

А в світ майбутній учнів перші кроки.

Тож слава всім наукам природничим!

Бо славний світ людей, якому мудрість личить!!!

Наприкінці січня в нашій школі проходив тиждень фізики і хімії під девізом: «Період учнівської творчості». В підготовці заходів брали участь  багато учнів, які проявили зацікавленість, відповідальність, творчість та майстерність, організаторські здібності та ораторське мистецтво. Учні 7-11 класів підготовили тематичні кросворди, ребуси, казки, вікторини, загадки. Школярі презентували цікаві проектні роботи з тем: «Вплив електромагнітного випромінювання на живі організми», «З історії відкриття хімічних елементів», «Надзвичайні властивості води», «Речовини в нашому житті» та ін.

В рамках тижня були проведені пізнавальні конференції «Подорож до Плутона» та  «В гостях у сили», пізнавальна гра «Хімічний ерудит».

В підготовці та проведенні заходів активну участь прийняли: Кармазіна В. (11-Б), Булах О. (11-Б), Кагал К. (11-Б), Орліченко В. (11-Б), Лавренко С. (11-А), Єфименко О. (11-А), Сутула А. (10-А), Кондрашева Є. (10-А), Тіщенко Д. (10-А),  Сіденко В. (9-А), Островерхий Є. (7-А), Полянський Н. (7-А), Мачулян В. (9-Б), Гутарєва Є.(9-А), Очковська Д. (10-Б), Штепа Д. (10-Б).

Учні проявили неабиякий інтерес до фізики та хімії, що дало змогу закріпити основні знання з предметів та здобути активним учасникам заходів задоволення, високі оцінки та впевненість у своїх можливостях.

Вчителі-предметники Руденко Л.В. та Анфілова А.П. вкотре переконалися в талановитості та творчих здібностях учнів ЗОШ №86.