День Європи

Де́нь Євро́пи — свято, що відзначається 5 травня Радою Європи та 9 травня Європейським Союзом, а також офіційно в Україні щорічно у третю суботу травня з 2003 року. В цьому році в Україні 16 травня відзначається День Європи .

Перше визнання Дня Європи відбулось у Раді Європи в 1964 році.[1] Пізніше Європейський Союз почав відзначати свій власний Європейський день на відзначення декларації Шумана 1950 року, внаслідок чого деякі називають її «Днем Шумана».

29 червня 1985 року в Мілані Європейська рада прийняла «День Європи» разом із прапором Європи та іншими пунктами.

Святкується в різних формах в більшості держав — членів Європейського союзу і сусідніх країн, таких як Туреччина, Україна, Молдова, хоча, як правило, не святкується у Великій Британії у зв’язку з євроскептицизмом. Через політичний характер свята, в цей день проводять освітні заходи про Європейський Союз або виступають на підтримку європейської інтеграції. Прапор грає важливу роль в загальних урочистостях в якості ще одного символу. Незважаючи на перевагу 9 травня, деякі європейці, як і раніше відзначають це свято 5 травня, підкреслюючи роль Ради Європи в захисті прав людини, парламентської демократії і верховенства закону. На відміну від цього, Декларація Шумана є лише пропозицією об’єднати французьке і німецьке вугілля і сталь. Крім того, 9 травня збігається з День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Свято було встановлено в Україні «…враховуючи стратегічний курс України на європейську інтеграцію…» згідно з Указом Президента України «Про День Європи» від 19 квітня 2003 р. № 339/2003.

День Європи в Україні відзначається у третю суботу травня. День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

Традиційно урочиста церемонія відкриття Дня Європи проходить у Києві. На Хрещатику облаштовується так зване «Європейське містечко» за сприяння Представництва ЄС в Україні та посольств держав-членів ЄС.

З 17 березня по 16 вересня 2020 року реєструйся і бери участь у Євровікторині.

Перевір свої знання про Європейський Союз та змагайся за подарунки від Представництва ЄС в Україні. https://euroquiz.org.ua/euroquiz

Всеукраїнський відкритий урок “Європа починається з тебе”, 15 травня https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdTnbP4FVPytKfBsp-qpsl-DlHlawAjqZphDs6eLcSUY7FkDg/viewform?fbclid=IwAR1qxyU-_WvuZFPVsDGzep0u8Ca-3HIg16lLT2TeShLjBfwmv0gGUxtOsk8

Обласний конкурс «Креативна Європа в Україні» https://bit.ly/EU_zp

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *