Ми в Острозькій академії

Вітаємо лауреата XI Всеукраїнської олімпіади «Юні знавці Біблії—2018»

Чепалову Маргариту та її вчителя Панченко Наталію Петрівну!

1 червня 2018 року в місті Остріг Рівненської області Маргарита змагалася з конкурсантами зі всієї України на знання Біблії та отримала грамоту «За красномовство під час презентації дослідження».

Олімпіада складалася з 3-х етапів:

  1. Тести на знання Святого Письма.
  2. Презентація дослідження «Духовно-моральні цінності у Старому та Новому Заповітах».
  3. Пояснення крилатих висловів з Біблії.

Виступ Маргарита готувала заздалегідь під керівництвом вчителя зарубіжної літератури Панченко Наталії Петрівни. Допомогу  у роботі над комп’ютерною презентацією надали вчителі інформатики Вязанок Юлія Анатоліївна та Лавренко Світлана Вікторівна.

Олімпіада проходила в Національному університеті «Острозька академія» – першому навчальному закладі Східної Європи, який було засновано литовським князем Костянтином Острозьким у 1576 році.

Саме тут  у 1581 році вперше була надрукована Іваном Федоровим церковнослов’янська Біблія—Острозька Біблія.

Історія і сьогодення надзвичайно переплітаються в цьому старовинному місті. Затишне, зелене, сповнене архітектурних історичних пам’яток, воно чекає студентів, аби ті принципи пізнання світу, які були засновані у далекому XVI столітті, не канули в Літу…

Конкурсанти також могли відвідати Музей книгодрукарства, розташований у старовинній Луцькій надбрамній вежі (XV-XVI ст.), товщина стін якої становить півтора метри та розчин для будівництва якої був замішаний на курячих яйцях.

В Музеї нумізматики можна було прослідкувати історію монет, паперових грошей та нагород від давніх часів до сьогодення.

Справжньою перлиною міста є Острозький замок, розташований на вершині 20-метрового пагорба, з якого відкривається панорама міста.

Тут з повагою ставляться до людей різних віросповідань. Майже поряд розташовані православний храм Вознесіння Господнього та католицький Успенський костел, єврейська синагога.

Отже, тут з повагою і розумінням зустрічають гостей, тому абітурієнти зі всієї України приїздять сюди, аби стати до лав Острозької академії.

Саме тому ректор університету Пасічник Ігор Демидович, вітаючи конкурсантів, висловив побажання в майбутньому бачити цих дітей студентами академії.

Олімпіада стала ще справжнім парадом українського костюму. Мами та бабусі з любов’ю та натхненням готували дитину до конкурсу. Справжнім витвором мистецтва були сорочки, вишиті бісером. Кожна область хотіла гідно представити свого учасника.

Маргарита висловила побажання і надалі брати участь у Всеукраїнській олімпіаді, а для цього треба знову пройти шкільний, районний, обласний тури конкурсу… Щасти їй!

Vivat Academia!

ФОТОЗВІТ