Відеоекскурсії національного заповідника “Хортиця”

День геноциду татар

Сьогодні, 18 травня, відзначається День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу та День боротьби за права кримськотатарського народу.

В Україні згадують трагічні події 1944 року, коли корінний кримськотатарський народ радянська влада вислала за межі Кримського півострова до Центральної Азії. Всього були депортовані понад 180 тисяч людей.

В каральній операції брали участь 32 тисячі співробітників НКВС. Людям на збори давалося від декількох хвилин до півгодини, з собою дозволялося взяти особисті речі, провізію, посуд та побутовий інвентар

Переважна частина депортованих була направлена на спецпоселення до Узбекистану, частина – до ГУЛАГу, а ще частина – для поповнення спецконтингенту для Московського вугільного басейну.

День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу — день пам’яті в Україні, що відзначається щорічно 18 травня, у річницю депортації кримськотатарського народу 1944 року. Започаткований 12 листопада 2015 року постановою Верховної Ради України.

Тією ж постановою ВР депортація з Криму кримських татар визнана геноцидом кримськотатарського народу.

Сьогодні, 18 травня, низка телеканалів у межах проекту «Всеукраїнська школа онлайн» транслюватиме для учнів середніх і старших класів спеціальний урок, присвячений Дню пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

18 травня по всій території України і на території Криму о 12:00 буде оголошено хвилину мовчання в пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу.

Шановні батьки майбутніх першокласників!

Дата початку прийому документів для зарахування учнів до 1 класу на 2020-2021 навчальний рік буде визначена департаментом освіти і науки Запорізької міської ради після послаблення або скасування обмежувальних заходів, введених на період карантину. Строк прийому заяв батьків в закладах освіти складатиме не менше одного місяця від встановленої дати початку прийому …