Міжнародний день Рідної мови

21 лютого – Міжнародний День рідної мови • Новий Чернігів

Доля нашої мови залежить і від того,
як відгукнеться на рідне слово наша душа,
як рідне слово бринітиме в цій душі,
як воно житиме в ній.
Олесь Гончар

День пам’яті Героїв Небесної Сотні 20 лютого

20 лютого в Україні в Україні вшановують День пам’яті Героїв Небесної Сотні, згадуючи найтрагічніші дні Революції Гідності 2013–2014 років. Пам’ятний день встановлено указом Президента України 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні.

Саме 20 лютого 2014 року в середмісті Києва загинуло найбільше людей – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року за демократичні цінності та територіальну  цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні.

17 лютого 2021 року Верховна Рада України визнала Революцію Гідності одним із ключових моментів українського державотворення та виразником національної ідеї свободи.

Вітаємо переможців!

За підсумками проведення ІІ (районного)  та ІІІ (обласного) етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2021 – 2022 н.р. учні 7-11 класів взяли участь в олімпіадах з 14 предметів і посіли призові місця.

Вітаємо  з перемогою!  Бажаємо натхнення та  творчих злетів! Так тримати!

День Єднання

Це МОЯ УКРАЇНА
Зацвітає калина,
Зеленіє ліщина,
Степом котиться диво-луна,
Це моя Україна,
Це моя Батьківщина,
Що, як тато і мама, одна.
А.Камінчук