14 жовтня – чотири великих свята

14 жовтня – День захисника України. Україна йшла дуже важким й довгим шляхом, щоб ми святкували цей день. Потреба в тому, щоб святкувати це свято постала після анексії Криму у 2014 р. та початку воєнних дій на території Донецької та Луганської областей. Дивлячись на мужність та відвагу, яку проявили українські солдати напередодні нової російсько- українскьої війни, після помітних втрат й відданих життів за Україну, постала потреба вшанувати загиблих, адже 23 лютого – це так назване “міфічне радянське”.

Окрім того, що 14 жовтня – це День захисника України, чи знаєте ви, що це також День Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, а також чергова річниця створення УПА(Української Повстанської Армії)?

   Свідчення істориків є таким, що саме на Волині, в урочищі Вовчак Тірійського району Волині, 14 жовтня 1942 року, на Покрову, зародилась Українська Повстанська Армія. У 1943 – 1944 роках тут діяла велика база УПА під назвою “Січ”.

Богородиця – у християнстві одне із імен Діви Марії. Ще з давніх – давен вона була покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Це свято було введено у християнстві тільки в ХХ ст. і має під собою чи то легенду, чи то реальну подію, яка відбулася в стародавньому Царгороді. На той час місто було оточене чужинцями (за різними джерелами – то могли бути як давні руси  на чолі з князем Аскольдом, так і агаряни (магометани – араби або турки), і Божа Мати начебто покрила своїм омофором городян, які молилися на всенічній службі у Влахернському храмі.