Поїздка у Дніпро

16 грудня відбулась екскурсія до м. Дніпра з учнями 7-х класів, 8-А, 9-А. Дорогою нас супроводжувала дощова погода, але настрій був чудовий. Екскурсовод нам розповідала про історичні місця, що проминали за вікном, а попереду чекала цікава подорож.

Першою була екскурсія до музею цікавих наук, що знаходиться в парку Глоби. Ми ознайомились з експонатами, які демонстрували різноманітні закони фізики, математики, біології, та пояснювали виникнення природних явищ і механізми дії оптичних ілюзій. Ми змогли самостійно провести експерименти і відчути себе вченими, музикантами, ілюзіоністами, зробити шоу з мильними бульбашками.

В парку Глоби нам запропонували побувати в зоопарку екзотичних тварин. Кожен з нас зміг взяти на руки, погладити саламандру тигрову, змій ручних, кроликів, шиншилу, гатерію, побачити сову вушасту, шкірясту черепаху, летючу собаку і багатьох інших тварин.

Дуже вразила екскурсія на кондитерську фабрику АВК. Ми стали учасниками технологічного процесу виготовлення цукерок «Шарм» та батончиків без цукру. Змогли покуштувати ці ласощі досхочу та ще й отримали з собою подарунки.

Останньою була екскурсія до музею ретро-автомобілей та іншої техніки, де були представлені екземпляри відомих зарубіжних автомобільних фірм та марки автомобілів, зроблених в минулому столітті.

Завершилась наша поїздка в місцевому Макдональдсі, де ми відсвяткували майже кінець І навчального семестру і закінчення нашої подорожі.

Фотоальбом

В бібліотеці з’явилась незвичайна ялинка!

Учні 4-В класу підтримали ідею бібліотекаря створити  книжкову інсталяцію у вигляді ялинки. Хлопчики завзято носили книги із книгосховища, підбирали за кольором. Дівчатка разом із бібліотекарем та класним керівником книжка за книжкою будували ялинку. Прикрашали та допомагали оформити книжкову виставку. І ось що у нас вийшло…

Вітаємо!

 Вітаємо заступника директора з навчально-виховної роботи, вчителя німецької мови Савченко Оксану Анатоліївну з ІІІ місцем у районному етапі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018» у номінації «Німецька мова»! Бажаємо творчих успіхів і нових перемог!

 

Відеопрезентація

Майстер-клас

Відкрита виховна година “Щастя. Як його досягти?”

      15 грудня 2017 року класний керівник 11-б класу Корбань Ю.С. запросила учнів 11-х класів на виховну годину «Щастя. Як його досягти?»

      На виховній годині були присутні гості: заступник директора на навчально-виховної роботи Сергєєва Ю.Ю., вчитель історії Товкач В.М., вчитель математики Баглай О.О.

     Під час заходу вчитель спробувала допомогти учням зрозуміти складну філософську категорію «щастя», дала можливість упевнитися їм, що досягнення щастя залежить від їхніх особистих зусиль.

     Учні «погортали» словники і дізналися, як в них витлумачується поняття «Щастя», послухали повір’я про різні сувеніри-талісмани на щастя, пригадали прислів’я та приказки про щастя. Учениця 11-б класу  Свистунова А. ознайомила з рекомендаціями щодо розширення можливостей відчути щастя, які містяться у творах філософа і логіка Бертрана Рассела.

      Говорячи про щастя, кожен із присутніх впевнився у тому, що має право на своє уявлення про нього, дійшли переконання, що щастя не існує незалежно від них, а передумови задоволення і щастя лежать у них самих, у їхніх зусиллях.

      Підготувати та провести виховний захід класному керівнику допомогли учні 11-Б класу Булах О., Гусак Б., Кагал К., Кармазіна В., Алексєєнко Е.,Орліченко В., Свистунова А.

Презентація 

Фото

Відкритий урок на тему «Звичаї та традиції українців у повісті М.Стельмаха»

14 грудня 2017 року в 7-В класі відбувся відкритий урок на тему «Звичаї та традиції українців у повісті М.Стельмаха». Під час уроку вчитель української літератури Корбань Ю.С. пояснила учням, як письменник намагався яскраво відобразити звичаї та традиції українського народу в повісті. На уроці говорили про шанобливе ставлення до природи, пошану до звичаїв і традицій народу, любов до наслідків власної праці. Учні активно приймали участь у грі «Чарівна скринька», давали  відповіді на запитання вікторини, працювали з цитатним матеріалом. Працюючи на уроці, учні переконались, що М.Стельмах – пристрасний оборонець ладу сільського життя, всього доброго й красивого, що відтворено досвідом українського селянина протягом віків.

Фото

Тиждень математики

         Дуже цікаво й насичено для учнів 5-11 класів пройшов з 11 по 15 грудня 2017 року тиждень математики.

         В понеділок учні оформили інформаційний стенд під гаслом “Цікава математика”. Для паралелі 9-х класів був проведений “Логічний марафон”, під час якого учні відповідали на логічні запитання та знаходили вихід із запропонованих ситуацій. За активну участь отримали подяки учні і 9-А, і 9-Б класів.

         У вівторок учні 5-х класів змагалися з усного рахунку. Необхідно було розв’язати 33 приклади, що оціновалися по 1 балу. Переможцями стали: Додатко Вероніка (5-А)-ІІІ місце, Єлісєєв Олексій (5-Б)-ІІ місце, Федосов-Хотинський Давід (5-Б)-ІІІ місце, Богомаз Віталій (5-Б)-І місце, Шаман Дарія (5-В)-І місце, Єфименко Марина (5-В)-ІІІ місце, Ейваз Софія (5-В)-ІІІ місце.

         Середа пройшла активно і незвичайно для учнів 7-8 класів, адже вони взяли участь у математичному QR-квесті. По коридорах школи у непередбачуваних місцях були розташовані QR-коди. Учні, знайшовши їх, сканували за допомогою додатку, встановленого на їхньому смартфоні, і виконували завдання. Відповіді записували у свій путівний лист, який отримували на початку змагання. Грамоти переможців отримали як команди, так і окремі учасники, серед них: Шапрунов Ілля та Дуплій Дмитро(8-Б)-І місце, команда учнів 7-Б класу – І місце, Лисенко Данил (7-А)-ІІ місце, Іванченко Влада, Рупчєва Христина, Сирман Діана, Гебе Анна (7-А) – місце, Король Назар (7-А) – ІІ місце .

         Четвер запам’ятається учням 6-х класів і 11-м. 6-ті подорожували до незвичайної країни Математика під час реального квесту. Кожної перерви учасники, розв’язавши рівняння чи загадку, вирушали у той кабінет, номер якого був відповіддю до завдання. У цих класних кімнатах на них чекали різноманітні випробування. Після привітання команд і пояснення ходу гри діти, використовуючи кольоровий папір, клей і ножиці, будували місто мрії з геометричних фігур, відповідали на цікаві задачки, читали вірші, в яких зустрічаються числа, та капітани команд показували свою математичну вправність. Команда “Тригонометрія” 6-А класу посіла І місце, “Суперматематики” (6-В) — І місце, “Best Math” (6-Б) — ІІ місце. Найстарші учні школи змагалися з усного рахунку. Найкмітливішими виявилися хлопці, Лавренко Сергій (11-А) та Мітрошин Владислав(11-Б).

        І на завершення тижня для учнів 10-х класів була проведена математична гра “Що? Де? Коли?”. Гра у 15 раундів пройшла на одному подиху, бо було цікаво, інтелектуально, повчально і яскраво. Старшокласники переконалися, що математика – це не тільки синуси, косинуси, логарифми чи інтеграли, а й розвиток логічного мислення, творчості, пам’яті.

        Усім учням, хто брав участь у заходах з нагоди тижня математики, висловлюється велика подяка. Бажаємо успіхів у вивченні математики.

       Пізнання точних наук – неначе підйом альпіністів на високу гірську вершину. Вивчаючи ці науки, будь старанним і спокійним, працюй систематично, життєрадісно і уважно. Тільки в цьому випадку ти станеш розвиненою людиною і будеш здібним до вивчення всіх інших предметів.
Пам’ятай: “Саме на подоланні труднощів росте і розвивається математик” 

                    Олександр Хінчин

        

Шкільна конференція з фізики “Завітаємо до Сили”

Що ви знаєте про сили? А ось 8 грудня на шкільній конференції з фізики “Завітаємо до Сили” глядачам було цікаво дізнатися більше про сили, вони були захоплені майстерно викладеним матеріалом. У 7 класі ми вперше познайомилися із силою як із фізичною величиною, що характеризує дію одного тіла на інше, причому що може змінюватися швидкість не лише тіла, а й окремих його частин. Зараз ми можемо додати, що сила є векторною величиною. Позначення сили – F, одиниця сили – H (Ньютон). Приклад для вимірювання сили – динамометр. Сила характеризується: величиною, напрямом і точкою прикладання. Графічне зображення сили – стрілка певної довжини.

СИЛИ, що ви таке у світі?

Чом проявляєтеся в літі

Дощем, що сонечком блищить,

В калюжках чи загомонить?

Тяжінням вас назвемо нині.

Укритися зимовій днині

Ковдрою тихою снігів,

Бо так Господь тримать велів.

Взаємодія різних тіл

У кількості цифрових кіл –

Будує Всесвіт і планету,

Щоби порядку буть й сюжету.

На конференції були присутні учні 11-А, 11-Б, 8-Б класу.Також до нас завітали почесні гості: завуч з виховної роботи Шкода Наталія Георгіївна, заступник директора з виховної роботи Сергєєва Юлія Юріївна. У конференції брали участь: Кагал Катерина (11-Б), Бугайова Анна (11-Б), Єфименко Олександра (11-А), Булах Оксана (11-Б), Орліченко Вероніка (11-Б), Лавренко Сергій (11-А), Кармазіна Вікторія (11-Б), Лазарєва Аліна (8-Б), Андрєйшина Анастасія(8-Б), Боженко Іван(8-Б), Зайцева Діана(8-Б), Гаркуша Марина(8-Б) під керівництвом вчителя фізики і астрономії Руденко Лариси Володимирівни. Виноситься подяка всім учасникам, які готували таку цікаву конференцію, яка пройшла, як завжди, на дуже високому рівні. Так тримати!

Фотозвіт

Свято наближається!

Свято наближається!

А в душі оживає казка.

І діти, і дорослі – всі ми – чекаємо Діда Мороза з подарунками. Чекаємо новорічного дива, яке відбудеться в цю чарівну ніч …

А учні 2-Б класу разом з вчителем Іриною Леонідівною не тільки самі хочуть отримати подарунки, а й готують їх для своїх рідних. Подивіться, як ми старались!

Незабаром Новий рік

Переступить наш поріг.

Хай до вас він завітає

З тим, що серце забажає!

Тиждень історії та правознавства

01.12.2017 предметний тиждень розпочала команда учнів 9-11 класів, яка заняла призові місця на ІІ(районному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з правознавства. 

04.12.2017 учні 9-11 класів оформили інформаційний стенд.

05.12.2017 відбувся конкурс кросвордів з правознавства “Права і обов’язки дітей” серед учнів 7-8 класів

06.12.2017 учні 5-х класів виготовили герби і карти вигаданих країн в творчому конкурсі “Знайомство з історією”

Команда учнів школи брала участь у Міжнародному марафоні написання листів на захист прав.

07.12.2017 виставка стінівок на тему “Історія навколо нас”(учні 6-х класів)

08.12.2017 турнір правознавців серед коаманд 9-А, 10-А та 10-Б класів 

Завершенням тижня були батьківські збори “Правові засади юридичної відповідальності батьків в процесі виховання дітей. 

Фотозвіт за посиланнями.

 

Екскурсія до військової частини

5 грудня 2017р. учні 9-А та 9-Б класів відвідали підшефну військову частину, що розташована у так званих Уральских казармах. Ця екскурсія вразила всіх учасників, тому що, діти змогли уявити собі, в яких умовах несуть почесну вахту наші вояки, коли йдуть бойові дії. Вони погрілися біля польових пічок в наметах, напилися солдатського чаю з печивом. У пріміщеннях військової частини роздивилися бойове знаряддя вояка, в якому сфотографувалися. Учні та учителі ЗОШ №86 дуже вдячні керівництву військової частини та особисто Ходосу Олександру Олеговичу.

Фото